Fotky z cesty do Hammu (Westfalen) z 10-12.9.2004


Tentokrát jsem jel z Ostravy přes Prahu-Děčín-Drážďany kde jsem nastoupil na palubu vlaku NZ 1978 Kopernikus, který pokračoval přes Berlin do Hammu a dále do Dortmundu.
Jaká byla cesta: Vzhledem k hezkému  počasí v pátek jsem si dal pauzu v Ústí nad L. a nafotil jsem pár snímků. Pokračoval jsem potom EC 172 do Drážďan, vlak byl dost narvaný a tak jsem trasu do Sasské metropole prostál na chodbě. Nádraží v Drážďanech je v kompletní rekonstrukci což mě trochu zklamalo, měl jsem tam 3 hodiny čas a tak jsem aspoň prozkoumal nádraží a okolí...
Ve 21 hodin potom nastupuji do NZ 1971 a vlak se se zpožděním 20 minut vydává na svou dlouhou cestu. V Berlíně se ještě přidají další vozy ze severního Německa a ještě odněkud (nevím od kud) a 15 vozová souprava pak míří do Dortmundu. Berlínem se projíždí snad hodinu a je stále se na co koukat, prostě paráda, a to jsem jel v noci, ve dne to musí být ještě lepší. Zajímavé je, že po vyjetí z Berlína vlak stojí až po 5 hodinách v Hammu. Do Hammu jsme dorazili dříve o 25 minut. Luxus ve vlaku a celkový dojem je samozřejmě na 1.
Cesta zpět byla v neděli 0:30 z Hammu do Drážďan, opět vracejícím se NZ Kopernikus, do Drážďan jsme dojeli se ztrátou 20 minut. Přípoj na Prahu jsem měl až za 2 hodiny a tak jsem vlezl do nejbližšího osobáku a jel aspon do Bad Schandau, a tam potom počkal na EC směr Praha. Jenom jsme přejeli hranice a už začaly problémy- Děčín , čekáme 15minut, prý se zkratuje kabel na  posledním voze, Ústí opět něco navíc, ,,super,, bylo že klima byla nastavena dost nizko a lidem včetně mě začala být zima, navíc se na našem svršku začaly otvírat okýnka co nebyly zamčené na kličku, průvodčí naštěstí dorazil po vyjetí z Ústí a dal věci dopořádku. Cestou do Třebové jsme nějaké zpoždění stáhli. Do Ostravy jsem dojel v 18 hodin ....Jízdenka stála Schona GR - Hamm zpáteční na NZ + 2 místenky cca 4900Kč + 480 Kč z KM banky, samozřejmě že to nešlo z mých peněz ale cestu mi platila firma( www.sweb.cz/biotech.biotech ), takže mrkněte na fotky, moc se mi líbí ta s nákladním vlakem na mostě v Ústí a ještě nejsou špatné kontejnery.

Ještě malá poznámka pro paní z ČD centra v České Třebové! Zdá se vám normální kouřit na nástupišti a nevěnovat se práci-tohle by se jistě v Německu nestalo (anebo jen 1, potom už byste pracovala asi jinde) a další věc: ted k průvodčí z nejmenovaného EC, žvýká až se ji dělají boule za ušima-to vám byl pohled na blití-myslím si, že by se s tímto mělo něco udělat, vypadá to opravdu hrozně. Nechci rýpat ale některé věci mi prostě vadí, zvlášt když je sčím srovnávat, třeba právě s DBAG, i když jistě i tam mají svoje problémy.

 

Praha
Těsně před Ústí
Ústí nad Labem hl.n
Na mostě přes Labe v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem hl.n

 

 

Na mostě přes Labe v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem hl.n

 

Ústí nad Labem hl.n

 
Spojka na Ústí nad Labem západ

Ústí nad Labem hl.n

 
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Dráždany hl.n
Bad Schandau
Bad Schandau
 
 
 
 
 
 
 
zpět na index